django - en to dsb translation catalogue (194 entries)

en:  By %(filter_title)s
dsb:  Pó %(filter_title)s

en: %(app)s administration
dsb: Administracija %(app)s

en: %(count)s %(name)s was changed successfully. | %(count)s %(name)s were changed successfully.
dsb[0]: %(count)s %(name)s jo se wuspěšnje změnił.
dsb[1]: %(count)s %(name)s stej se wuspěšnje změniłej.
dsb[2]: %(count)s %(name)s su se wuspěšnje změnili.
dsb[3]: %(count)s %(name)s jo se wuspěšnje změniło.

en: %(counter)s result | %(counter)s results
dsb[0]: %(counter)s wuslědk
dsb[1]: %(counter)s wuslědka
dsb[2]: %(counter)s wuslědki
dsb[3]: %(counter)s wuslědkow

en: %(full_result_count)s total
dsb: %(full_result_count)s dogromady

en: %(name)s with ID “%(key)s” doesn’t exist. Perhaps it was deleted?
dsb: %(name)s z ID „%(key)s“ njeeksistěrujo. Jo se snaź wulašowało?

en: %(total_count)s selected | All %(total_count)s selected
dsb[0]: %(total_count)s wubrany
dsb[1]: Wšykne %(total_count)s wubranej
dsb[2]: Wšykne %(total_count)s wubrane
dsb[3]: Wšykne %(total_count)s wubranych

en: 0 of %(cnt)s selected
dsb: 0 z %(cnt)s wubranych

en: Action
dsb: Akcija

en: Action:
dsb: Akcija:

en: Add
dsb: Pśidaś

en: Add %(name)s
dsb: %(name)s pśidaś

en: Add %s
dsb: %s pśidaś

en: Add another %(model)s
dsb: Dalšny %(model)s pśidaś

en: Add another %(verbose_name)s
dsb: Dalšne %(verbose_name)s pśidaś

en: Added {name} “{object}”.
dsb: {name} „{object}“ pśidany.

en: Added “%(object)s”.
dsb: „%(object)s“ pśidane.

en: Added.
dsb: Pśidany.

en: Added:
dsb: Pśidany:

en: Addition
dsb: Pśidanje

en: Administration
dsb: Administracija

en: All
dsb: Wšykne

en: All dates
dsb: Wšykne daty

en: Any date
dsb: Někaki datum

en: Are you sure you want to delete the %(object_name)s "%(escaped_object)s"? All of the following related items will be deleted:
dsb: Cośo napšawdu %(object_name)s „%(escaped_object)s“ lašowaś? Wšykne slědujuce pśisłušne zapiski se wulašuju:

en: Are you sure you want to delete the selected %(objects_name)s? All of the following objects and their related items will be deleted:
dsb: Cośo napšawdu wubrany %(objects_name)s lašowaś? Wšykne slědujuce objekty a jich pśisłušne zapiski se wulašuju:

en: Are you sure?
dsb: Sćo se wěsty?

en: Breadcrumbs
dsb: Klěbowe srjodki

en: Cannot delete %(name)s
dsb: %(name)s njedajo se lašowaś

en: Change
dsb: Změniś

en: Change %s
dsb: %s změniś

en: Change history: %s
dsb: Změnowa historija: %s

en: Change my password
dsb: Mójo gronidło změniś

en: Change password
dsb: Gronidło změniś

en: Change selected %(model)s
dsb: Wubrane %(model)s změniś

en: Change:
dsb: Změniś:

en: Changed {fields} for {name} “{object}”.
dsb: {fields} za {name} „{object}“ změnjone.

en: Changed {fields}.
dsb: {fields} změnjone.

en: Changed “%(object)s” — %(changes)s
dsb: „%(object)s“ změnjone - %(changes)s

en: Changed:
dsb: Změnjony:

en: Clear all filters
dsb: Wšykne filtry lašowaś

en: Clear selection
dsb: Wuběrk lašowaś

en: Click here to select the objects across all pages
dsb: Klikniśo how, aby objekty wšych bokow wubrał

en: Close
dsb: Zacyniś

en: Confirm password:
dsb: Gronidło wobkšuśiś:

en: Currently:
dsb: Tuchylu:

en: Database error
dsb: Zmólka datoweje banki

en: Date/time
dsb: Datum/cas

en: Date:
dsb: Datum:

en: Delete
dsb: Lašowaś

en: Delete multiple objects
dsb: Někotare objekty lašowaś

en: Delete selected %(model)s
dsb: Wubrane %(model)s lašowaś

en: Delete selected %(verbose_name_plural)s
dsb: Wubrane %(verbose_name_plural)s lašowaś

en: Delete?
dsb: Lašowaś?

en: Deleted {name} “{object}”.
dsb: Deleted {name} „{object}“ wulašowane.

en: Deleted “%(object)s.”
dsb: „%(object)s“ wulašowane.

en: Deleted:
dsb: Wulašowany:

en: Deleting %(class_name)s %(instance)s would require deleting the following protected related objects: %(related_objects)s
dsb: Aby se %(class_name)s %(instance)s lašowało, muse se slědujuce šćitane objekty lašowaś: %(related_objects)s

en: Deleting the %(object_name)s '%(escaped_object)s' would require deleting the following protected related objects:
dsb: Aby se %(object_name)s '%(escaped_object)s' lašujo, muse se slědujuce šćitane pśisłušne objekty lašowaś:

en: Deleting the %(object_name)s '%(escaped_object)s' would result in deleting related objects, but your account doesn't have permission to delete the following types of objects:
dsb: Gaž se %(object_name)s '%(escaped_object)s' lašujo, se pśisłušne objekty wulašuju, ale wašo konto njama pšawo slědujuce typy objektow lašowaś:

en: Deleting the selected %(objects_name)s would require deleting the following protected related objects:
dsb: Aby wubrany %(objects_name)s lašowało, muse se slědujuce šćitane pśisłušne objekty lašowaś:

en: Deleting the selected %(objects_name)s would result in deleting related objects, but your account doesn't have permission to delete the following types of objects:
dsb: Gaž lašujośo wubrany %(objects_name)s, se pśisłušne objekty wulašuju, ale wašo konto njama pšawo slědujuce typy objektow lašowaś:

en: Deletion
dsb: Wulašowanje

en: Django administration
dsb: Administracija Django

en: Django site admin
dsb: Administrator sedła Django

en: Documentation
dsb: Dokumentacija

en: Email address:
dsb: E-mailowa adresa:

en: Empty
dsb: Prozny

en: Enter a new password for the user <strong>%(username)s</strong>.
dsb: Zapódajśo nowe gronidło za wužywarja <strong>%(username)s</strong>.

en: Enter a username and password.
dsb: Zapódajśo wužywarske mě a gronidło.

en: Filter
dsb: Filtrowaś

en: Filter navigation items
dsb: Nawigaciske zapiski filtrowaś

en: First, enter a username and password. Then, you’ll be able to edit more user options.
dsb: Zapódajśo nejpjerwjej wužywarske mě a gronidło. Pótom móžośo dalšne wužywarske nastajenja wobźěłowaś.

en: Forgotten your password or username?
dsb: Sćo swójo gronidło abo wužywarske mě zabył?

en: Forgotten your password? Enter your email address below, and we’ll email instructions for setting a new one.
dsb: Sćo swójo gronidło zabył? Zapódajśo dołojce swóju e-mailowu adresu a pósćelomy wam instrukcije za nastajenje nowego gronidła pśez e-mail.

en: Go
dsb: Start

en: Has date
dsb: Ma datum

en: Hide counts
dsb: Licby schowaś

en: History
dsb: Historija

en: Hold down “Control”, or “Command” on a Mac, to select more than one.
dsb: ´Źaržćo „ctrl“ abo „cmd“ na Mac tłocony, aby wusej jadnogo wubrał.

en: Home
dsb: Startowy bok

en: If you don’t receive an email, please make sure you’ve entered the address you registered with, and check your spam folder.
dsb: Jolic mejlku njedostawaśo, pśeznańśo se, až sćo adresu zapódał, z kótarejuž sćo zregistrěrował, a pśeglědajśo swój spamowy zarědnik.

en: Items must be selected in order to perform actions on them. No items have been changed.
dsb: Zapiski muse se wubraś, aby akcije na nje nałožowało. Zapiski njejsu se změnili.

en: Log in
dsb: Pśizjawiś

en: Log in again
dsb: Hyšći raz pśizjawiś

en: Log out
dsb: Wótzjawiś

en: LogEntry Object
dsb: Objekt LogEntry

en: Lookup
dsb: Pytanje

en: Models in the %(name)s application
dsb: Modele w nałoženju %(name)s

en: My actions
dsb: Móje akcije

en: New password:
dsb: Nowe gronidło:

en: No
dsb: Ně

en: No action selected.
dsb: Žedna akcija wubrana.

en: No date
dsb: Žeden datum

en: No fields changed.
dsb: Žedne póla změnjone.

en: No, take me back
dsb: Ně, pšosym slědk

en: None
dsb: Žeden

en: None available
dsb: Žeden k dispoziciji

en: Not empty
dsb: Njeprozny

en: Objects
dsb: Objekty

en: Page not found
dsb: Bok njejo se namakał

en: Password change
dsb: Gronidło změniś

en: Password reset
dsb: Gronidło jo se slědk stajiło

en: Password reset confirmation
dsb: Wobkšuśenje slědkstajenja gronidła

en: Past 7 days
dsb: Zachadne 7 dnjow

en: Please correct the error below. | Please correct the errors below.
dsb[0]: Pšosym korigěrujśo slědujucu zmólku.
dsb[1]: Pšosym korigěrujśo slědujucej zmólce.
dsb[2]: Pšosym korigěrujśo slědujuce zmólki.
dsb[3]: Pšosym korigěrujśo slědujuce zmólki.

en: Please enter the correct %(username)s and password for a staff account. Note that both fields may be case-sensitive.
dsb: Pšosym zapódajśo korektne %(username)s a gronidło za personalne konto. Źiwajśo na to, až wobej póli móžotej mjazy wjeliko- a małopisanim rozeznawaś.

en: Please enter your new password twice so we can verify you typed it in correctly.
dsb: Pšosym zapódajśo swójo nowe gronidło dwójcy, aby my mógli pśeglědowaś, lěc sći jo korektnje zapisał.

en: Please enter your old password, for security’s sake, and then enter your new password twice so we can verify you typed it in correctly.
dsb: Pšosym zapódajśo k swójej wěstośe swójo stare gronidło a pótom swójo nowe gronidło dwójcy, aby my mógli pśeglědowaś, lěc sćo jo korektnje zapisał.

en: Please go to the following page and choose a new password:
dsb: Pšosym źiśo k slědujucemu bokoju a wubjeŕśo nowe gronidło:

en: Popup closing…
dsb: Wuskokujuce wokno se zacynja…

en: Recent actions
dsb: Nejnowše akcije

en: Remove
dsb: Wótpóraś

en: Remove from sorting
dsb: Ze sortěrowanja wótpóraś

en: Reset my password
dsb: Mójo gronidło slědk stajiś

en: Run the selected action
dsb: Wubranu akciju wuwjasć

en: Save
dsb: Składowaś

en: Save and add another
dsb: Składowaś a dalšny pśidaś

en: Save and continue editing
dsb: Składowaś a dalej wobźěłowaś

en: Save and view
dsb: Składowaś a pokazaś

en: Save as new
dsb: Ako nowy składowaś

en: Search
dsb: Pytaś

en: Select %s
dsb: %s wubraś

en: Select %s to change
dsb: %s wubraś, aby se změniło

en: Select %s to view
dsb: %s wubraś, kótaryž ma se pokazaś

en: Select all %(total_count)s %(module_name)s
dsb: Wubjeŕśo wšykne %(total_count)s %(module_name)s

en: Select all objects on this page for an action
dsb: Wubjeŕśo wšykne objekty na toś tom boku za akciju

en: Select this object for an action - {}
dsb: Wubjeŕśo toś ten objekt za akciju – {}

en: Server Error <em>(500)</em>
dsb: Serwerowa zmólka <em>(500)</em>

en: Server error
dsb: Serwerowa zmólka

en: Server error (500)
dsb: Serwerowa zmólka (500)

en: Show all
dsb: Wšykne pokazaś

en: Show counts
dsb: Licby pokazaś

en: Sidebar
dsb: Bocnica

en: Site administration
dsb: Sedłowa administracija

en: Skip to main content
dsb: Dalej ku głownemu wopśimjeśeju

en: Something’s wrong with your database installation. Make sure the appropriate database tables have been created, and make sure the database is readable by the appropriate user.
dsb: Něco jo z wašeju instalaciju datoweje banki kśiwje šło. Pśeznańśo se, až wótpowědne tabele datoweje banki su se napórali a pótom, až datowa banka dajo se wót wótpówědnego wužywarja cytaś.

en: Sorting priority: %(priority_number)s
dsb: Sortěrowański rěd: %(priority_number)s

en: Start typing to filter…
dsb: Pišćo, aby filtrował …

en: Successfully deleted %(count)d %(items)s.
dsb: %(count)d %(items)s su se wulašowali.

en: Summary
dsb: Zespominanje

en: Thanks for spending some quality time with the web site today.
dsb: Wjeliki źěk, až sćo sebje brał źinsa cas za pśeglědowanje kwality websedła.

en: Thanks for using our site!
dsb: Wjeliki źěk za wužywanje našogo sedła!

en: The %(name)s “%(obj)s” was deleted successfully.
dsb: %(name)s „%(obj)s“ jo se wuspěšnje wulašował.

en: The %(site_name)s team
dsb: Team %(site_name)s

en: The password reset link was invalid, possibly because it has already been used.  Please request a new password reset.
dsb: Wótkaz za slědkstajenje gronidła jo njepłaśiwy był, snaź dokulaž jo se južo wužył. Pšosym pšosćo wó nowe slědkstajenje gronidła.

en: The {name} “{obj}” was added successfully.
dsb: {name} „{obj}“ jo se wuspěšnje pśidał.

en: The {name} “{obj}” was added successfully. You may add another {name} below.
dsb: {name} „{obj}“ jo se wuspěšnje pśidał. Móžośo dołojce dalšne {name} pśidaś.

en: The {name} “{obj}” was added successfully. You may edit it again below.
dsb: {name} „{obj}“ jo se wuspěšnje pśidał. Móžośo jen dołojce znowego wobźěłowaś.

en: The {name} “{obj}” was changed successfully.
dsb: {name} „{obj}“ jo se wuspěšnje změnił.

en: The {name} “{obj}” was changed successfully. You may add another {name} below.
dsb: {name} „{obj}“ jo se wuspěšnje změnił. Móžośo dołojce dalšne {name} pśidaś.

en: The {name} “{obj}” was changed successfully. You may edit it again below.
dsb: {name} „{obj}“ jo se wuspěšnje změnił. Móžośo jen dołojce znowego wobźěłowaś.

en: There’s been an error. It’s been reported to the site administrators via email and should be fixed shortly. Thanks for your patience.
dsb: Zmólka jo nastała. Jo se sedłowym administratoram pśez e-mail k wěsći dała a by dejała se skóro wótpóraś. Źěkujom se za wašu sćerpmosć.

en: This month
dsb: Toś ten mjasec

en: This object doesn’t have a change history. It probably wasn’t added via this admin site.
dsb: Toś ten objekt njama změnowu historiju. Jo se nejskerjej pśez toś to administratorowe sedło pśidał.

en: This year
dsb: W tom lěśe

en: Time:
dsb: Cas:

en: Today
dsb: Źinsa

en: Toggle navigation
dsb: Nawigaciju pśešaltowaś

en: Toggle sorting
dsb: Sortěrowanje pśešaltowaś

en: Toggle theme (current theme: auto)
dsb: Drastwu změniś (auto)

en: Toggle theme (current theme: dark)
dsb: Drastwu změniś (śamny)

en: Toggle theme (current theme: light)
dsb: Drastwu změniś (swětły)

en: Unknown
dsb: Njeznaty

en: Unknown content
dsb: Njeznate wopśimjeśe

en: User
dsb: Wužywaŕ

en: View
dsb: Pokazaś

en: View %s
dsb: %s pokazaś

en: View on site
dsb: Na sedle pokazaś

en: View selected %(model)s
dsb: Wubrany %(model)s pokazaś

en: View site
dsb: Sedło pokazaś

en: Welcome,
dsb: Witajśo,

en: We’re sorry, but the requested page could not be found.
dsb: Jo nam luto, ale pominany bok njedajo se namakaś.

en: We’ve emailed you instructions for setting your password, if an account exists with the email you entered. You should receive them shortly.
dsb: Smy wam instrukcije za nastajenje wašogo gronidła pśez e-mail pósłali, jolic konto ze zapódaneju e-mailoweju adresu eksistěrujo. Wy by dejał ju skóro dostaś.

en: Yes
dsb: Jo

en: Yes, I’m sure
dsb: Jo, som se wěsty

en: You are authenticated as %(username)s, but are not authorized to access this page. Would you like to login to a different account?
dsb: Sćo ako %(username)s awtentificěrowany, ale njamaśo pśistup na toś ten bok. Cośo se pla drugego konta pśizjawiś?

en: You don’t have permission to view or edit anything.
dsb: Njamaśo pšawo něco pokazaś abo wobźěłaś

en: You may edit it again below.
dsb: Móźośo dołojce znowego wobźěłaś.

en: You're receiving this email because you requested a password reset for your user account at %(site_name)s.
dsb: Dostawaśo toś tu mejlku, dokulaž sćo za swójo wužywarske konto na %(site_name)s wó slědkstajenje gronidła  pšosył.

en: Your password has been set.  You may go ahead and log in now.
dsb: Wašo gronidło jo se póstajiło. Móžośo pókšacowaś a se něnto pśizjawiś.

en: Your password was changed.
dsb: Wašo gronidło jo se změniło.

en: Your username, in case you’ve forgotten:
dsb: Wašo wužywarske mě, jolic sćo jo zabył:

en: action flag
dsb: akciske markěrowanje

en: action time
dsb: akciski cas

en: and
dsb: a

en: change message
dsb: změnowa powěźeńka

en: content type
dsb: wopśimjeśowy typ

en: entry | entries
dsb[0]: zapisk
dsb[1]: zapiska
dsb[2]: zapiski
dsb[3]: zapiskow

en: log entries
dsb: protokolowe zapiski

en: log entry
dsb: protokolowy zapisk

en: object id
dsb: objektowy id

en: object repr
dsb: objektowa reprezentacija

en: user
dsb: wužywaŕ
